rangliste resultat

                                           NMS 50--200--300-M 

                                     SE 1

nr  1  Ole østrup.                197-08--199-11---396-19 

nr  2  Viggo Jørgensen.        197-09--198-13---395-22

                                     SE 2

nr  3  Knud B Jensen.          191-05--193-03---384-08 

nr  4  Børge Jensen.            168-01--171-00---339-01

                                    VÅ 1

nr  7  Henning Pries.           195-05--199-11---394-16

                                    VÅ 2

nr  2  Henrik Knudsen.        194-08--195-06---389-14

                                    SE 1    200 M

nr  1  Viggo Jørgensen.       147-08--149-07---296-15

                                    SE 2

nr  1  Bjørn Nielsen.            141-03--145-05---286-08

nr  2  Ole Østrup.                142-03--143-05---185-08

                                   SE  300 M

nr  1  Bjørn Nielsen.           229--38

                                   VÅ  300 M

nr  2  Henning Pries.           223--39 

 

 

 

                                      Ølstykke stævne 50 M

                                SE 1

nr  2  Ole Østrup.             198-12--198-14---396-26

                                SE 2

nr  1  Lars Krogstrup.       196-06--193-10---389-16

nr  2  Bjørn Nielsen.         192-04--195-08---387-12

nr  4  Knud B Jensen.        193-05--190-04---383-09

nr  6  Viggo Rasmussen.     181-01--184-03---365-04

nr  8  Børge Jensen.           158-00--164-00---322-00

                               VÅ 1

nr  5  Henning Pries.           190-05--198-08---388-13

                                VÅ 2

nr  4  Henrik Knudsen.        195-11--192-03---387-14 

                         Sct. Hans stævne Jørlunde. 50 m

                         SE 1

nr  1  Viggo Jørgensen.        198-10--199-11---397-21

nr  3  Ole Østrup.                194-06--196-07---390-13

                        SE 2

nr  1  Lars Kongstrup.          197-08--196-05---393-13

nr  2  Bjørn Nielsen.            192-05--196-06---388-11

nr  3  Børge Jensen.            187-01--190-04---377-05

                       VÅ 2

nr  1  Henrik Knudsen.        192-07--198-10---390-17 

                          Blovsterød Stævne  50 m 200 m 300 m 

                         SE 1

nr  1  Viggo Jørgensen.       199-11--199-13---398-24

nr  4  Ole Østrup.               195-08--198-10---393-18

                             SE 2

nr  2  Lars Kongstrup.         195-08--198-10---393-18

nr  3  Bjørn Nielsen.           195-05--198-06---393-11

nr  6  Knud B Jensen.         183-01--185-05---368-06

nr  7  Viggo Rasmussen.     183-02--184-02---367-04

nr  8  Børge Jensen.          178-02--178-02---356-04

                          VÅ 1

nr  5  Henning Pries.         198-09--198-09---396-18

                           VÅ 2

nr  3  Henrik Knudsen.      196-09--197-08---393-17 

                          Riffel 200 m

                              SE 1

nr  1  Viggo Jørgensen.       147-06--147-07---294-13

                              SE 2

nr  1  Bjørn Nielsen.           148-05--146-04---294-09

                             VÅ 2

nr  1  Henning Pries.           146-04--143-03---289-07

                         riffel 300 m

                            SE 

nr  2  Bjørn Nielsen.           141-00

                            VÅ 

nr  3  Henning Pries.           243-48 

 

                         Helsinge 50 m stævne.

                          SE 1

nr  1  Viggo Jørgensen.        198-10--200-13---398-23

nr  2  Ole Østrup.                197-09--199-08---396-17

                           SE 2

nr  2  Lars Krogstrup.           196-10--196-07---392-17

nr  4  Ole Jensen.                193-03--182-02---375-05

nr  5  Knud Jensen.              187-04--184-03---371-07

nr  6  Børge jensen.             180-02  178-02---358-04

nr  9  Jens Rønholt.             175-01--166-02---341-03

nr 10  Viggo Rasmussen.       166-01--172-01---338-02

                            VÅ 1

nr 1  Henning Pries.             199-15--199-10---398-25

                             VÅ 2

nr  2  Henrik Knudsen.          197-11--199-06---396-17

nr  6  Bethina Sørensen.        186-01--188-06---374-07

 

           Arresøpokalskydning 140 år 

           Jubilæum stævne  50 m x 200m

                      SE 1

nr  1  Viggo Jørgensen.             200-11--200-15---400-29

nr  2  Ole Østrup.                     198-12--197-06---395-18

                          SE 2

nr  2  Bjørn Nielsen.                195-08--196-09---391-17

                         VÅ 1

nr  3  Henning Pries.                200-09--197-06---397-15

                          VÅ 2

nr  5  Henrik Knudsen.             196-11--194-11---390-22 

                         200 m       

                        SE 1

nr  1  Viggo Jørgensen.            149-06--148-10---297-16

                        SE 2

nr  1  Bjørn Nielsen.                148-06--148-05---296-11

                        VÅ 1

nr  1  Henning Pries.               145-04--150-10---295-14          

                         Daulykke cup 50 m

                                 SE 1

nr  1  Viggo Jørgensen.        197-09--200-13---397-22

                                 SE 2

nr  2  Bjørn Nielsen.            195-04--194-04---389-08

nr  4  Ole Jensen.                191-03--192-03---383-06

nr  6  Børge Jensen.             178-00--177-02---355-02

                                VÅ 1

nr  3  Henning Pries.             196-09--197-06---393-15 

                                VÅ 2

nr  3  Henrik Knudsen.          194-04--195-06---389-10 

                         Frederiksund  50 M

                    SE 1

nr   3  Viggo Jørgensen.          197-08--197-09---394-17

                   SE 2

nr  2  Bjørn Nielsen.               196-07--192-07---388-14

nr  8  Knud B Jensen.              183-01--180-00---363-01

nr  9  Viggo Rasmussen.          182-02--174-03---356-05

nr 10  Børge Jensen.               171-00--178-02---349-02

 

                   VÅ 1

nr  3  Henning Pries.              196-07--197-09---393-16

                   VÅ 2

nr  5  Henrik Knudsen.           196-07--196-08---392-15 

                                     Nordsjællandsmesterskab 15 M

                                    VÅ 1

nr  4  Henrik Knudsen.         196-06--198-05---394-11

                                    SE 1

nr  1  Viggo Jørgensen.        199-07--198-08---397-15

nr  2  Ole Østrup.                198-08--198-08---396-16

                                    SE 2

nr  3  Knud B Jensen.           193-00--191-05---384-05

nr  4  Bjørn Nielsen.             197-09--187-04--384-13

                                    SE 3 

nr  4  Viggo Rasmussen.        177-00--184-01---161-01

                                          Dauglykke Cup 15 m

                         VÅ 1

nr  4  Henrik Knudsen.         198-08--197-08---395-16

nr  5  Henning Pries.            197-08--197-09---394-17

                         SE 1

nr  1  Viggo Jørgensen.        199-06--200-06---399-16

nr  2  Ole Østrup.                198-07--197-08---395-15

                         SE 2

nr  4  Bjørn Nielsen.            196-04--190-04---386-08

                         SE 3

nr  1  Knud B Jensen.           196-03--191-04---387-07

nr  4  Viggo Rasmussen.        181-01--183-00---364-01

                         Helsinge Stævne.  15 M

                        BK 1

nr  6  Matias Jensen.         185-03--185-00---370-03

                        VS 3

nr  6  Nicklas pries.           170-00--166 -00---336-00

                        VÅ 1

nr  4  Henning Pries.         199-07--200-09---399-16

nr  6  Henrik Knudsen.      197-07--199-06---396-13 

                        VÅ 3

nr  2  Bethina Sørensen.    191-03--193-03---384-06

                       SE 1

nr  1  Viggo Jørgensen.      200-09--199-12---399-21 

nr  3  Ole Østrup.              198-08--197-06---395-14

                       SE 2

nr  2  Bjørn Nielsen.           193-03--195-07--388-10            

                       SE 3 

nr  2  Knud B Jensen.          196 06--188-00---384-06

nr  6  Børge Jensen.            183-01--186-06---369-07

nr  7  Viggo Rasmussen.       182-01--186-00---368-01

nr 10  Ove Petersen.            180-01--181-00---361-01 

 

                                          Skibby rangliste.   15 M

                              VÅ 1

nr  6  Henning Pries.           195-08--196-09---391-17

nr  7  Henrik Knudsen.        196-07--194-09---390-16

                              SE 1

nr  1  Viggo Jørgensen.        198-11--198-07---396-18

nr  2  Ole Østrup.                196-08--198-08---394-16

                              SE 2

nr  1  Bjørn Nielsen.            198-03--196-05---396-08

                              SE 3

nr  1  Knud B Jensen.           197-05--193-05---390-10

nr  5  Børge Jensen.             184-02--183-00---367-02

nr  7  Viggo Rasmussen.        184-01--179-00---363-01

 

Skriv en ny kommentar: (Klik her)

123hjemmeside.dk
Tegn tilbage: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

10.09 | 14:46

Hej Helsinge Skytteforening,
Jeg vil høre omkring muligheden for at leje skyttehuset lørdag D. 5. Okt.?
Tidsrum 11.00-ca.17.00.
Pris? og kontakt person? mvh Chr

...
26.08 | 11:46

Du skal være velkommen hver mandag mellem kl. 17-19.
Der er der træning.
Mvh Børge Jensen

...
25.08 | 21:38

Til rette vedkommende
Kan man komme og prøve. Vil gerne starte skydning op igen.
Mvh Ditte

...
22.06 | 22:43

Hej Alina.
Du er velkomme til at komme om mandagen mellem kl.17 og kl 19 Der har vi træningstid. Det er pt på Ridebanevej. Mvh.Børge Jensen

...
Du kan lide denne side